środa, 25 listopada 2015

Libster Blog Award #1

Hejka Aniołki!
Wyobraźcie sobie, że pierwszy raz zostałam do czegoś nominowana! Mianowicie mój pierwszy Libster Blog Award. Za nominację dziękuję Klaudii z Zaksiążkowana koniecznie zajrzyjcie na jej bloga.

1. Utożsamiasz się z jakimiś bohaterami książkowymi?
Baardzo często. Lubię to robić jakkolwiek dziwnie to brzmi. Często utożsamiam się z Tris z Niezgodnej. Obie jesteśmy trochę inne. Clary z Miasta Kości, bo również jestem niezdecydowana. Thomas z Więźnia Labiryntu, ponieważ nigdy nie słucham się nikogo i nie robię tego co mi każą. Chodzę własnymi ścieżkami.

2. Porównujesz czasem Swój styl pisania do stylu sławnych pisarzy?
Wydaje mi się, że nie. Wiadomo czasem zaczęrpnę inspiracji z moich ulubionych powieści ale nie sądzę, żeby to było na tyle dobre abym mogła to porównać.

3. Trzy największe zalety pisania na blogu według Ciebie?
Największą zaletą jest to, że mogę do kogoś pogadać. Wiem, że mogę tu napisać wszystko co myślę (choć nie zawszę to robię) i nikt nie będzię tego oceniał. Oprócz tego mam okazję poznać nowych ludzi, z którymi łączy mnie pasja. Przeważnie trzymam się ze swoimi i nie poznaje nowych ludzi a tu taki surprise!

4. Ulubiony film na podstawie książki?
Bez zastanowienia powiedziałabym Dary Anioła: Miasto Kości. Kocham ten film całym serduchem, ale czy jest "na podstawie książki"? Niekoniecznie... Bardziej podobna do książki byłaby Niezgodna :)

5. Cytat, który najbardziej zapadł Ci w pamięć?
"Sarkazm to najniższa forma dowcipu" -Ciemniejsza strona Grey'a. Dlaczego? Dla mnie sarkazm to najfajniesza forma dowcipu i mimo tych różnic to Christian nadal jest moim mężem!

6. Jaki talent chciałabyś posiadać?
Chciałabym mieć talent do szybkiego rośnięcia, jeżeli taki istnieje... Chcę te głupie 180cm! I talent do szczęścia :)

7. Ulubiona bajka z dzieciństwa?
Kopciuszek i do niej również się utożsamiam, bo przecież każda z nas jest księżniczką!

8. Ile stron ma najdłuższa książka w Twojej biblioteczce?
685 stron. "Nowe Oblicze Greya" oraz "Grey" E.L James

9. Matematyka, czy może coś innego. Co według Ciebie jest królową wszystkich nauk?
Moim zdaniem zdecydowanie języki! M.in język angielski. Myślę, że on najbardziej przyda się MI w przyszłości.(mi jest podkreślone, bo chodzi o mnie, nie chcę nikomu nic narzucać). NIestety w polskich szkołach nie uczą nas jak w praktyce władać tym językiem...

10. Planujesz rzeczy naprzód, czy stawiasz na spontaniczność?
Należę do osób, które żyją chwilą i na zapas ale do czasu. Uwielbiam robić rzeczy na spontana, szybkie decyzje to moja miłość. Niestety czasem wiążą się z tym konsekwencje... Jeżeli to co robię nie skutkuje na mojej przyszłości to to robię!

11. Wymarzony prezent na gwiazdkę?
Moja lista gwiazdkowa składa się z trzech punktów:
1.Telefon
2.Błyszczyk Viva Glam MC Fandom zobowiązuje<3
3.Zgoda na adopcję psa!!!
Wiadomo wcisną się tam jeszcze książki. Trzeci punkt jest dla mnie zdecydowanie najważniejszy. Mogłabym zrezygnować ze wszystkiego tylko ta zgoda... Fakt mam już jednego psiak moją najukochańszą księżniczkę ale moje zainteresowanie psami wzrasta i chcę powiększyć rodzinkę!

Moje pytania:
1. Jakie książki/filmy polecasz na święta?
2. Co Cię motywuje kiedy naprawdę nic Ci się nie chce?
3. Deser czy danie główne?
4. Jakie i ile zwierząt chciałabyś mieć w domu? (ew. jakie masz?)
5. Jakie jest Twoje ulubione słowo?
6. Sarkazm to najniższa, czy najfajniejsza forma dowcipu?
7. Czy spełniłaś jakiekolwiek marzenie z dzieciństwa?
8. Czy byłaś kiedyś za granicą?
9. Jaki film poleciłabyś każdemu?
10. Istnieje piosenka, przy której masz banana na twarzy?
11. Którego ze wszystkich idoli najbardziej chciałabyś zobaczyć?

Nominuję:
Drugie Życie Cynki
Niczym Szeherezada-Recenzuje
Shira

PS Niepotwierdzone info ale prawdopodobnie od 15-18marca 2016 Thomas Sangster będzię w Warszawie!! Odliczam już dni... Jeju nie mogę się doczekać, aż zobaczę mojego męża :'( <3

3 komentarze:

  1. Dziękuję, że odpowiedziałaś na nominację! Również jestem pasjonatką angielskiego, ale rzeczywiście w szkołach powinni przykładać większą wagę do języka mówionego, niż gramatyki. No cóż, wiele zależy również od nauczyciela :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie bym przeczytała twój post, ale czcionka jest nieczytelna, nie wspominając już o kolorze pytań, który zlewa się z tłem

    OdpowiedzUsuń